VYHĽADÁVANIE

-

súkromné

firemné

dopyt

ponuka

len s fotkou

KATEGÓRIE

Microjob iPhone

Microjob Android

Ponúkam Lobodu záhradnú alias antikrt (ako špe

ID: 6091     Pridaný: 08.12.2014
Cena: v texte
Ponúkam Lobodu záhradnú alias antikrt (ako špenát)-Atriplex hortensis var. viridis 5€/8g

Poskytuje takmer dvojnásobnú úrodu oproti špenátu.Konzumnou časťou sú listy, ktoré možno upravovať ako špenát. Aj výživnou hodnotou sa veľmi približuje špenátu. Obsahuje však menej kyseliny oxalovej, čo je výhodné zo zdravotného hľadiska.

Ide o kultúrnu odrodu našej buriny lobody. Vysiata na plochu nedovolí vyrásť inej agresívnejšej burine a sama dorastá postupne. Ľahko sa vytrháva. Ak sa rozhodí na pripravenú plochu neskoro na jeseň, vzchádza ako prvá, neohrozujú ju mrazíky a pokryje plochu záhona-nedovolí vyrásť inej nevhodnej či agresívnejšej burine. Nemá škodcov a netrpí chorobami. Výskumy uskutočnené v USA dokázali, že ide o rastlinu nového milénia, pretože obsahuje množstvo bielkovín a vitamínu C. Údajne by mohla poskytnúť obživu miliónom hladujúcich a vraj bola navrhnutá ako súčasť obživy kozmonautov. Sliepky ju milujú. Loboda čistí krv, posilňuje imunitu, často sa pridáva do čajových zmesí. Pochádza zo Strednej Ázie a známa bola už v 6. storočí p.n.l Loboda je dokonale prispôsobená podmienkam v našej krajine. Je imúnna voči väčšine škodcov a chorôb.(Okrem môjho známeho vitariána, ktorý mi ju, ak ho nestrážim, pri každej návšteve obžiera :) ) Nemajú na ňu vplyv nízke teploty. V mrazničke si udržuje neporušenú chuť a nutričné vlastnosti. Atriplex hortensis var. viridis - má zelené listy Atriplex hortensis var. suber - listy sú farebné červeno-fialová Atriplex hortensis var. luteus - žlté listy sú ľahké (menej častá)
http://www.herbar.org/databaza/rastlina/loboda-zahradna/
http://zelenina.sk/l oboda-zahradna/

Sama Lobodu pestujem už cez desať rokov. Je absolútne perfektná, len ju treba ochrániť pred sliepkami, lebo ju vyzobú aj s korienkom. Používam ju na prívarky, na zelené pre sliepky, na ochranu pripravenej pôdy pred burinou, na mulčovanie a udržovanie vlahy . :)
Už môžme siať :)

Kontaktujte inzerenta

Adresa:
Ludmila Šišková
Ovčiarská

Telefón: 0904572090

E-mail: ludmilaikov@gmail.com

Iné lokality: Slovensko

Ďalšie inzeráty od používateľa: zobraziť (7)

Poslať inzerát známemu

Upozorniť na inzerát

Ďakujeme, že nám pomáhate udržiavať obsah microjob.sk.
Nahlásenie inzerátu je anonimné.


Zlý inzerát (nevhodný obsah, podvod)

Neaktuálny inzerát

Nespráva kategória

InéKontaktovať inzerenta