KATEGÓRIE

VYHĽADÁVANIE

-

súkromné

firemné

dopyt

ponuka

len s fotkou

Microjob iPhone

Microjob Android

AKO TO FUNGUJE?

Chceš predávať?

1. Založ si účet a začni zarábať.

2. Pridaj si ponuku  je jednoduché. Daj si záležať, aby bola zaujímavá.

3. Ukáž sa zdieľaj svoju ponuku na sociálnych sieťach a zvýrazni ju pre zvýšenie jej predaja.

4. Dodrž svoje sľuby Objednávku alebo službu sa snaž doručiť či vykonať čo najrýchlejšie a najkvalitnejšie.

5. Uži si svoje zárobky.

Chceš nakupovať?

1. Vyber si službu či produkt  si spomedzi produktov a služieb. Ak nevieš nájsť čo hladáš, pridaj si inzerát.

2. Spoj sa s predajcom či poskytovateľom služby a dohodni si podrobnosti v rámci daného produktu alebo služby.

3. Uži si výsledok.


Ako inzerovať

Kto môže pridať inzerát?

Na Microjob.sk môžete pridať inzerát ako:

Súkromná osoba = môžete inzerovať len ako registrovaný (prihlásený) používateľ.

Firma = e-shop, príp. klasická firma podnikajúca pod IČO. Inzerovať môžete len ako registrovaný (prihlásený) používateľ.

Pridané inzeráty je možné topovať a zvýrazniť, čím zvyšujete svoje šance na rýchly predaj.

Ako sa registrovať?

Ak ste sa rozhodli inzerovať ako registrovaný používateľ, kliknite na odkaz „+“(pridať inzerát) kde budete následne presmerovaný na registráciu. Používateľ sa zaregistruje a vytvorí si svoje ID, ktoré sa využíva aj v systéme www.microjob.sk. Ak už máte vytvorené svoje ID, môžete ho využívať aj na portáli Microjob.sk. Svoje údaje môžete spravovať po prihlásení v časti „Účet“.

Ako pridať inzerát?

Inzercia na portáli microjob.sk je v súčasnosti bezplatná pre všetkých používateľov. Každý používateľ môže pridať neobmedzený počet inzerátov.

Inzerát podáte kliknutím na tlačidlo „+“ (Pridať inzerát), ktoré je dostupné z každej stránky microjob.sk. Pridanie prebieha v jednoduchých krokoch:

Inzerát – v tejto časti zadáte svoj inzerát:

Názov (nadpis inzerátu) - zvoľte si krátky, jednoduchý a výstižný názov ponúkanej služby alebo produktu. (Názov môže obsahovať maximálne 50 znakov). Cena-

Typ ceny – zvolíte si typ ceny ktorý prislúcha vašej službe alebo produktu.

Kategória – zvolíte si kategóriu, do ktorej chcete pridať svoj inzerát.

Typ - (ponuka alebo dopyt),

Inzerent – (súkromná osoba alebo firma)

Popis -

Lokalitu - (kde danú službu, prácu alebo tovar, ktorý inzerujete ponúkate či dopytujete).

Fotky – v tomto kroku máte možnosť pridať fotky k svojmu inzerátu (max. 50 fotiek). Obrázok môžete pridať vo formáte *.jpeg; *.jpg; *.gif; *.png; . Max. veľkosť jednej fotky je 4 MB. Fotku ktorú chcete mať ako hlavnú fotku, musíte označiť kliknutím v okienku „hlavná“ . Pridaním fotiek zvyšujete záujem kupujúcich.

Povinné údaje sú označené *.

Ukončenie - odklik na „Uložiť inzerát“ - obsahuje informáciu o pridanom inzeráte a základné informácie o možnostiach zvýhodnenia inzerátu.

Počas pridávania inzerátu vám odporúčame prečítať si Podmienky inzercie, pretože inzeráty, ktoré im odporujú môžu byť zmazané administrátorom. Administrátor si vyhradzuje právo zmeniť text inzerátu, prípadne kategóriu, do ktorej je inzerát zaradený.

Pri podaní inzerátu dostane Používateľ e-mail s potvrdením o pridaní inzerátu. E-mail je zaslaný na e-mailovú adresu uvedenú pri podaní inzerátu.

Čo sa nesmie inzerovať

 • práca s vyžadovaným poplatkom vopred,
 • multilevel systémy, provízne systémy, pyramídové hry,
 • inzeráty v inom ako Slovenskom a Českom jazyku (aj nesprávna Slovenčina – zahraničné počítačové roboty),
 • erotické inzeráty, livechat, spoločníčky, tanečnice, hostesky, eskort, tantra masáže, ponuka erotických služieb, eroticky zamerané pracovné ponuky,
 • bločky, faktúry, doklady, technické preukazy,
 • služby zhodného obsahu ako je Microjob.sk,
 • nadmerné množstvo tovaru (v 1 inzeráte je možné inzerovať len 1 konkrétny produkt),
 • pohonné hmoty.

Ďalej je zakázané:

 • - písať celé slová veľkými písmenami s výnimkou skratiek,
 • - do názvu alebo textu inzerátu vkladať špeciálne znaky (@*#$%^&!?),
 • - pri pridaní fotiek k inzerátu pridávať orámované a inak zvýraznené fotografie,
 • - používať superlatívy a neoveriteľné tvrdenia,
 • - vkladať formulu „viac info v e-maile“ alebo podobne, priestor pre text inzerátu je dostatočne veľký aby sa tam zmestil celý popis,
 • - používať opytovacie, rozkazovacie a zvolacie vety,
 • - používať propagačné formuly (presvedčte sa osobne, tešíme sa na vás,...),
 • - atď., a iné, a podobne, resp. ich ekvivalenty.

Ako nájsť svoj inzerát

Všetky svoje inzeráty môžete vidieť v sekcii Moje inzeráty. Pokiaľ ste prihlásení, vaše inzeráty sa automaticky zobrazia. Neprihlásení používatelia musia vložiť e-mailovú adresu a heslo (s ktorými boli inzeráty pridané) a po kliknutí na tlačidlo „prihlásiť“ sa zobrazia všetky inzeráty obsahujúce zadané kontakty.

Ako upravovať, mazať svoje inzeráty

V systéme Microjob.sk môžte svoje inzeráty meniť, dopĺňať a mazať kedykoľvek počas ich platnosti. Všetky úkony možno robiť v sekcii Moje inzeráty pomocou tlačidiel (upraviť, zmazať, topovať/zvýrazniť) pri konkrétnom inzeráte.

Upraviť inzerát – je možné zmeniť všetky detaily inzerátu v postupných krokoch podobne ako pri pridávaní inzerátu. Kategóriu a názov inzerátunie je možné pri úprave zmeniť, nakoľko jej správnosť bola potvrdená administrátorom.


Aktivovať/deaktivovať inzerát – táto operácia je dostupná len pre registrovaných a prihlásených používateľov, inzerát môžete deaktivovať a tým ukončiť jeho zverejnenie bez toho aby bol úplne zmazaný. Inzerát môžete v budúcnosti opäť aktivovať, čím ho opakovane zvejníte.


Vymazať inzerát – po kliknutí na odkaz „zmazať“ bude váš inzerát úplne odstránený z portálu Microjob.sk. Ak si prajete inzerát nezverejniť ale nevymazať, zvoľte radšej možnosť deaktivácie inzerátu.

Čas zverejnenia inzerátu

Inzeráty sú zverejnené na 3 mesiace od dátumu vloženia, inzeráty so spoplatnenou doplnkovou službou sú zverejnené až do konca zaplateného obdobia aj keby presiahlo základné obdobie platnosti inzerátu.

Zabudnuté heslo

Heslo je na portáli Microjob.sk potrebné predovšetkým pre úpravu alebo zmazanie inzerátu. Ak ste heslo zabudli, kliknite v okienku na zadanie hesla na odkaz „Zabudli ste heslo“, vyplňte svoju e-mailovú adresu a kliknite na „Odoslať email“. Následne Vám bude do e-mailovej schránky doručené nové heslo, pomocou ktorého budete môcť vykonať požadovanú operáciu.

 

Doplnkové služby

Doplnkové služby sa delia na bezplatné a spoplatnené. Bezplatné doplnkové služby sa delia na služby, ktoré možno používať ako neprihlásený používateľ (porovnanie inzerátov) a na služby, ktoré si vyžadujú registráciu (sledovanie inzerátov, vyhľadávací agent). Spoplatnené doplnkové služby sú topovanie a zvýraznenie.

Porovnať inzeráty

Porovnanie inzerátov umožňuje výber najlepšej ponuky medzi zvolenými inzerátmi. Na používanie tejto služby nemusíte byť prihlásený. Inzeráty môžete jednotlivo pridávať a odstraňovať z porovnania. Do porovnania môžete pridať max. 20 inzerátov. Výpis inzerátov v porovnaní je dostupný na samostatnej podstránke.

Obľúbené inzeráty

Pomocou tejto služby môžete ukladať svoje obľúbené inzeráty ku svojmu kontu, kde ich vždy rýchlo nájdete. Sledované inzeráty si používateľ môže prezerať, vymazať ich zo sledovania a pridávať nové.

Vyhľadávací agent

Službu je možné využívať až po prihlásení na Microjob.sk. Vyhľadávací agent vám umožňuje zadefinovať kritéria hľadania v inzerátoch, pričom zadané kritéria je možné kedykoľvek meniť. Môžete mať aktívnych naraz max.10 agentov, ktoré môžete dodatočne upravovať. Systém v pravidelných intervaloch prehľadáva databázu inzerátov a inzeráty vyhovujúce zvoleným kritériám vypisuje v sekcii Vyhľadávací agent. Automaticky je nastavené zasielanie e-mailových upozornení o nových inzerátoch v danom agentovi. Zasielanie mailov si môžete zrušiť v sekcii „Agenti“.

Topovanie inzerátu

Znamená zvýhodnenie pozície inzerátu oproti ostatným inzerátom. To znamená, že inzerát sa posunie pred ostatné (netopované) inzeráty a bude sa zobrazovať na popredných miestach v kategórií ako aj vo výsledkoch vyhľadávania. Poradie je podľa dátumu začiatku aktuálneho topovania aj v prípade viacnásobného topovania. Inzerát bude naviac označený červeným onačením „TOP“ počas celej doby topovania inzerátu.


Topovanie prostredníctvom slovenských mobilných operátorov je možné aktivovať formou SMS správy na číslo 8877 v tvare JOBTOP ID inzerátu (ID inzerátu je číslo inzerátu uvedené v detaile inzerátu) na obdobie 7 dní. Každá SMS bude topovať inzerát na 7 dní dopredu.


Topovanie prostredníctvom českých mobilných operátorov je možné aktivovať formou SMS správy na číslo 9001150 v tvare JOBTOP ID inzerátu (ID inzerátu je číslo inzerátu uvedené v detaile inzerátu) na obdobie 7 dní. Každá SMS bude topovať inzerát na 7 dní dopredu.


SMS posúva inzerát na 7 dní dopredu.


Obdobie topovania inzerátu – začiatok aktuálneho topovania sa rovná dátumu aktivácie topovania. Koniec aktuálneho topovania je 7 dní od dátumu aktivácie topovania. Topovanie je možné aktivovať počas celého dňa (24 hodín).


Po zaslaní SMS správy v tvare JOBTOP ID inzerátu (ID inzerátu je číslo inzerátu uvedené v detaile inzerátu) na SMS číslo 8877 (pre SK) alebo 9001150 (pre CZ) bude Používateľovi doručená spätná SMS s informáciou o potvrdení a aktivácii služby. Čas aktivácie služby sa prepočíta presne na minúty, t.j. ak Používateľ topuje inzerát na 7 dní a dostane spätnú SMS 1.1.2014 o 15:40, tak topovanie bude platné do 8.1.2014 15:40.


Ak bude odoslaná SMS v správnom tvare, bude po doručení spätnej SMS inzerát topovaný, ak je odoslaná SMS v nesprávnom tvare alebo používateľ nemá dostatočný kredit, inzerát nebude topovaný a používateľ dostane spätnú SMS s pokynmi, ktoré ma vykonať aby mohla byť služba aktivovaná.


Ak bude váš inzerát jediný topovaný, bude sa zobrazovať na prvej pozícii a ostatné (netopované) inzeráty ho nemôžu stanovenú dobu predbehnúť. Ak je topovaných inzerátov viac, ich poradie bude určené podľa času aktivácie topovania inzerátu. Inzeráty, ktoré boli topované neskôr, budú umiestnené vyššie. Po uplynutí doby topovania sa inzerát automaticky zaradí medzi bežné inzeráty, pričom jeho dátum sa už nebude meniť.


Ak bude inzerát v čase aktivácie topovania už zvýraznený, služby topovania aj zvýraznenia budú prebiehať súčasne. Ak je doba platnosti inzerátu kratšia ako obdobie topovania inzerátu, tak sa doba platnosti automaticky po aktivovaní služby predĺži o dobu topovania.

Zvýraznenie inzerátu

Predstavuje odlíšenie inzerátu od ostatných (nezvýraznených) inzerátov. Inzerát bude výraznejší ako ostatné, aj keď sa jeho umiestnenie nezmení. Inzerát bude podfarbený modrou farbou pozadia.


Zvýraznenie prostredníctvom slovenských mobilných operátorov je možné aktivovať formou SMS správy na čislo 8877 v tvare JOBZVYR ID inzerátu (ID inzerátu je číslo inzerátu uvedené v detaile inzerátu) a je platné po dobu 7 dní od aktivácie.

Zvýraznenie prostredníctvom českých mobilných operátorov je možné aktivovať formou SMS správy na čislo 9001130 v tvare JOBZVYR ID inzerátu (ID inzerátu je číslo inzerátu uvedené v detaile inzerátu) a je platné po dobu 7 dní od aktivácie.


SMS zvýrazňuje inzerát na 7 dní.


Obdobie zvýraznenia inzerátu - začiatok aktuálneho zvýraznenia sa rovná dátumu aktivácie zvýraznenia. Koniec aktuálneho zvýraznenia je 7 dní od dátumu aktivácie zvýraznenia. Zvýraznenie je možné aktivovať počas celého dňa (24 hodín). Po zaslaní SMS správy v tvare JOBZVYR ID inzerát (ID inzerátu je číslo inzerátu uvedené v detaile inzerátu) na SMS číslo 8877 (pre SK) alebo 9001130 (pre CZ) bude Používateľovi doručená spätná SMS s informáciou o potvrdení a aktivácii služby. Čas aktivácie služby sa prepočíta presne na minúty, t.j. ak napr. užívateľ zvýrazní inzerát na 7 dní a dostane spätnú SMS 1.1.2014 o 15:40, tak zvýraznenie bude platné do 8.1.2014 15:40.


Ak bude odoslaná SMS v správnom tvare, tak bude inzerát zvýraznený po doručení spätnej SMS používateľovi. Ak je odoslaná SMS v nesprávnom tvare alebo používateľ nemá dostatočný kredit, inzerát sa nezvýrazní, a používateľ dostane spätnú SMS s pokynmi, ktoré ma vykonať aby mohla byť služba aktivovaná.


Ak bude inzerát v čase aktivácie zvýraznenia topovaný, budú služby topovanie aj zvýraznenie prebiehať súčasne. Ak je doba platnosti inzerátu kratšia ako obdobie zvýraznenia inzerátu, tak sa doba platnosti inzerátu automaticky po aktivovaní služby predĺži o dobu zvýraznenia.

Služby Portálu môžu odosielať Používateľom Portálu správy formou elektronickej pošty, SMS alebo MMS, prostredníctvom ktorých Používateľ dostáva požadované informácie. Prevádzkovateľ je oprávnený elektronickou poštou informovať Používateľa o službách Portálu, funkciách, prevádzke, novinkách atď.

Cenník spoplatnených doplnkových služieb

Ceny doplnkových služieb sa odvíjajú od počtu odoslaných SMS. Používateľ má možnosť poslať neobmedzený počet SMS správ. Ceny sú uvádzané s DPH. Ceny sú prepočítané konverzným kurzom 1 € = 30,126 Sk. Pokiaľ je váš inzerát už topovaný alebo zvýraznený, neposielajte zbytočne ďalšie SMS správy, inzerát je možné topovať alebo zvýrazniť len raz. Ďalšie topovanie alebo zvýraznenie je možné až po uplynutí doby topovania alebo zvýraznenia daného inzerátu, t.j. po 7 dňoch!


V prípade zmeny cien doplnkových služieb, nebude mať táto zmena vplyv na inzeráty s už uhradenými doplnkovými službami. Inzeráty s doplnkovými službami aktivovanými pred zmenou ceny, budú uverejnené podľa pôvodného cenníka počas celej doby, na ktorú boli aktivované.


Aktiváciu doplnkových služieb pre Slovenskú Republiku podporujú operátori: Orange Slovensko, Slovak Telekom a O2. Službu technicky zabezpečuje A SMS s.r.o., Šulekova 70, 811 03 Bratislava

Cena topovania pre Slovenskú Republiku


Platnosť Počet odoslaných SMS Cena jednej SMS
7dní 1 x SMS 1,50 €

Cena zvýraznenia pre Slovenskú Republiku


Platnosť Počet odoslaných SMS Cena jednej SMS
7dní 1 x SMS 0,80 €

Aktiváciu doplnkových služieb pre Českú Republiku podporujú operátori: Vodafone, T-Mobile a O2. Službu technicky zabezpečuje A SMS s.r.o., Šulekova 70, 811 03 Bratislava


Cena topovania pre Českú Republiku


Platnosť Počet odoslaných SMS Cena jednej SMS
7dní 1 x SMS 50 Kč

Cena zvýraznenia pre Českú Republiku


Platnosť Počet odoslaných SMS Cena jednej SMS
7dní 1 x SMS 30 Kč

V prípade akýchkoľvek ďalších otázok nás kontaktujte na e-mailovej adrese info@microjob.sk