KATEGÓRIE

VYHĽADÁVANIE

-

súkromné

firemné

dopyt

ponuka

len s fotkou

Microjob iPhone

Microjob Android

ČO JE TO MIKROPRÁCA?

Počuli ste už o novom trende na pracovnom trhu mikropráci? Ak ešte nie, tak vedzte, že váš voľný čas a zručnosti sa môžu rovnať dodatočnému zárobku. Či už chcete zarobiť na vreckové na dovolenku, deťom na darčeky alebo ako študent popri štúdiu -  mikropráca je to pravé. Koncept mikropráce vlastne nie je žiadnou novinkou, ľudia si takto pomáhali už odpradávna, akurát to nemalo nejaké špeciálne pomenovanie. Microjob - mikropráca je pomerne nový výraz, ktorý označuje práce dočasné, príležitostné, zväčša menšieho rozsahu, ktoré sú v súčasnosti veľmi obľúbené aj vďaka výbornému spôsobu ako si privyrobiť.

Každý z nás asi sníva o tom, aké by to bolo, keby si mohol zarábať tým, čo ho baví. Nie všetci ale máme tú možnosť. Iste, každý môže začať podnikať, ale podnikanie si vyžaduje veľa trpezlivosti, odvahy, uskromňovania a taktiež ochoty učiť sa zo svojich chýb a znášať konštantnú kritiku. Našťastie, dnešná doba ponúka veľa alternatív, ktoré umožňujú ľuďom zarobiť si peniaze legálne prostredníctvom internetu. Ľudia, ktorí majú prístup na internet, si tak svojou šikovnosťou a talentom môžu výrazne finančne prilepšiť a nemusia podávať daňové priznanie.Povinnosť podať daňové priznanie za rok 2015 teda vzniká fyzickým osobám vtedy, ak ich zdaniteľné príjmy sú vyššie ako je 50 % zo sumy 3 803,33 eur. Za zdaňovacie obdobie 2015 sa tak jedná o „príjmový limit“ vo výške 1901,67 eur/rok. Nad limit je to pre nich povinnosť.

Pre koho je mikropráca určená?

V podstate – pre každého. Mikroprácu ocenia nezamestnaný, mamičky na materskej dovolenke, študenti, dôchodcovia ale aj živnostník, umelec, alebo zamestnaný človek, ktorý si nájde čas aj po práci. Jednoducho pre ľudia, ktorí by si potrebovali privyrobiť.

Ak sa Vám bude mikroprácou dariť a budete žiadaní, prečo neskúsiť svoj talent speňažiť vo veľkom? Môžete si založiť živnosť, alebo rovno s.r.o., nie je to až tak ťažké, ako sa zdá. Stačí, keď sú ľudia s Vašimi službami a výkonom spokojní a priaznivé referencie sa postarajú o zvyšok.

Tak ako, vyskúšate mikroprácu? Chcete robiť to, čo vás baví a ešte na tom aj zarobiť? Ak odpoveď znie áno, osloví vás www.microjob.sk. Drobná činnosť, ktorú ľudia nerobia len preto, aby si privyrobili, ale aj preto, aby robili to, čo ich naozaj baví.  

Ak máte pár hodín týždenne čas, skúste sa zamyslieť, ako by ste ho dokázali stráviť. Chcete si oddýchnuť pri pozeraní filmu, čítaní knihy, alebo si chcete zarobiť vďaka vašim schopnostiam. Je na vás, čo ponúknete a koľko hodín strávite nad danou činnosťou.

 Ponúknite svoje služby alebo produkty a začnite zarábať tým, čo viete robiť najlepšie už dnes na portáli www.microjob.sk.

Mikropráca však neznamená aj mikrozárobok. Práve naopak. Zarobiť si môžete podľa svojej šikovnosti a svojej kreativity. Dosiahnuť môžete aj makrozárobok.

Ak teda patríte k študentom, nezamestnaným, ľuďom, ktorí žijú na voľnej nohe, alebo ste mamička na materskej dovolenke a ovládate nejakú činnosť, o ktorej si myslíte, že by mohla byť ostatným ľuďom prospešná, potom neváhajte a zaregistrujte sa na internetovom portáli www.microjob.sk, ktorý sa mikroprácou zaoberá a zastupuje obe strany – aj dopyt aj ponuku. Takto na jednom mieste nájdete združených ľudí, ktorí ponúkajú svoje služby, ale aj ľudí, alebo firmy, ktorí prácu ponúkajú či dopytujú. Stačí si prejsť ponuky a už len vyberať. Čudovali by ste sa, aké služby si môžete objednať alebo ponuknúť. Pri mikropráci narazíte takmer na všetko.

Ponúknite aj vy druhým ľuďom, čo viete robiť najlepšie. Či už budete prekladať texty do angličtiny, poskladáte skrine z IKEA, poupratujete, tepujete, pečiete koláče, torty, vymaľujete, zrekonštruujete byt, alebo aj služby ktoré dokážete vykonať priamo u klienta -strihanie psíkov, kaderníčka, kozmetička, masáž, lakovanie nechtov, pedikúra, osobný tréner, hodinový manžel, pokosenie záhrady, opatrovanie a vyzdvihnutie detí zo škôlky, doučovanie, umytie okien, výroba veľkonočných alebo vianočných ozdôb, skrátenie nohavíc, pomoc pri sťahovaní, zorganizovanie narodeninovej oslavy atď.... Neváhajte a pridajte svoj inzerát na www.microjob.sk už teraz.

 

Odporúčame si stiahnuť aj mobilnú aplikáciu microjob vyvinutú pre operačné systémy iOS a Android, ktorá ponúka GPS prehľad služieb, prác a mikroprác vo Vašom okolí, do ktorých sa ako užívateľ tejto aplikácie môžete zapojiť. Ak ste práve na svojej poobednej prechádzke a appka vám oznámi, že miestny obchod so zvieracími potrebami potrebuje povykladať tovar, „Janko Hruška“ pokosiť trávnik, „Evička Pekná“ postrážiť detí, či poupratovať, alebo len vyvenčiť psíka, môžete túto mikroprácu prijať a zarobiť si. Microjob využíva GPS, takže k dispozícii máte najbližšie ponuky z vášho okolia. Aplikácia je vyvinutá pre operačné systémy iOS aj Android.

 

Urob to, čo môžeš s tým, čo máš a tam, kde práve si.

 

Microjob